Nga Vendi

Coronavirusi godet rëndë bizneset e Gostivarit, masat ndihmëse qeveritare vetëm në letër

Coronavirusi godet rëndë bizneset e Gostivarit, masat ndihmëse qeveritare vetëm në letër

Shumë lokale në Gostivar prej rreth dy muaj kanë qendruar të mbyllura për shkak të pandemisë. Disa prje tyre janë rihapur këto ditë, por pronarët shprehen se edhe pas kthimit në punë, nuk kanë levërdi pasi, siç ata thonë, qytetarët janë të kufizuar në lëvizje dhe nuk kanë inetersim për blerje. Pronarët e lokaleve thonë se nuk mbajnë mend ndonjëherë të ketë pasur krizë si kjo e fundit.

Ata thonë se shteti premtimet e shtetit kanë mbetur vetëm në letër. Nuk ka as paga të siguruara, as kredi me normë interesi të ulët. Tregtarët pastaj kërkojnë që të hapen edhe kufijtë pasi nuk kanë sesi të furnizohen me mall.

Deri më tani pranë Agjencionit për Punësim për kompensim financiar janë paraqitur rreth 50 persona, të cilët mendohet ta kenë humbur vendin e punës për shkak të krizës nga koronavirusi.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

php0

Sezoni i ngrohjes rrit rreziqet për zjarre, Bajrami: Mos neglizhohet pastrimi i oxhaqeve

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
130048324_424555295587560_3535623805611207538_o

Zvicra vendos në listë të kuqe Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
jiui80

Gostivar, karotreci bart 8 automjete të keqparkuara

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
129055722_2788742188004513_3146146668342881344_n

Gostivarit i shtohet edhe një magjistër i shkencave juridike

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
auto_auto-facebook-illustration1508007776_1537515471-79438261537524001

Shantazhon të dashurën për para

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
100-euro

I riu nga Gostivari dyshohet se mbushi karburant me para të falsifikuara

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
jrji0

Dyshohet se kishte vjedhur në fshat, arrestohet 48 vjeçari nga Reçani

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
HKUI;O0

Reagim ndaj akuzave të pabaza të BDI – Dega në Gostivar, në lidhje me qentë endacak dhe deponinë Rusino

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
thumbnail_Press Konferencë - BDI, Gostivar 02.12.2020 (5)

Xhaferi: Situata me qentë endacak në Gostivar është alarmante

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara