Sport

Cana do t’i hyjë politikës?!

Cana do t’i hyjë politikës?!

Ish drejtori i Olimpique Marseillet, Jose Anigo, ka folur fjalë tepër të mira për Lorik Canën, të cilin e njeh shumë mirë qysh prejse e kishte transferuar në ish klubin e tij nga PSG në vitin 2005.

Anigo ka thënë se Cana është një futbollist i madh, por është edhe më i madh si patriot, ku është në pyetje Shqipëria dhe kombi i tij. Madje, ai është i bindur se në një të ardhme, pasi ta lë futbollin, ylli i futbollit shqiptar do të inkuadrohet në ndonjë parti politike shqiptare për t’i shërbyer vendit dhe popullit të tij, transmeton Zëri.

“Sigurisht që ishte shumë i lidhur me Shqipërinë. Kur shkonte për të luajtur me Kombëtaren e tij, ai nuk shkonte veç si një futbollist. Jam i bindur se një ditë Loriku do të inkuadrohet në struktura politike të vendit të tij”, ka deklaruar Anigo.

Kjo deklaratë e Anigos ka ardhur një ditë para ndeshjes që Cana do ta zhvillojë me ekipin e tij të ri, Nantes, kundër ish skuadrës ku e mbante shiritin e kapitenit, Olimpique Marseille, ku sigurisht mbrojtësi kosovarë do të emocionohet nga pritja e ngrohtë që do t’ia bëjnë tifozët që e donin jashtëzakonisht shumë.

Comments
Sport

Më shumë Sport

1446200474rossi-marquez

Moto GP, Rossi apelon në CAS dënimin e tij

Televizioni Globi30 Tetor, 2015
1446200878nicococo

F1, Rosberg: Vetëm për fitore në Meksikë

Televizioni Globi30 Tetor, 2015
auto_Koso11446196977-480x319

Kosova pranohet në Komitetet Olimpike Kombëtare

Televizioni Globi30 Tetor, 2015
1446060416shqi-kom

Prapaskenat, Maqedoni-Shqipëri s’do luhet në Shkup?

Televizioni Globi29 Tetor, 2015
NORWICH, ENGLAND - AUGUST 22:  Xherdan Shaqiri of Stoke City in action during the Barclays Premier League match between Norwich City and Stoke City at Carrow Road on August 22, 2015 in Norwich, England.  (Photo by Tony Marshall/Getty Images)

Shaqiri eliminon Chelsean nga One Cup

Televizioni Globi28 Tetor, 2015
1445683672krasniqi

Kosova në turneun ndërkombëtar të xhudos në Abu Dhabi

Televizioni Globi24 Tetor, 2015
Gareth-Bale-Vs-Cristiano-Ronaldo-Body-1

Bejll te Bajerni nëse shkon Ançeloti

Televizioni Globi24 Tetor, 2015
varane-690x380

PSG interesohet për Varanen

Televizioni Globi23 Tetor, 2015
Lionel-Messi-480x270

Messi dëshirë e klubeve angleze

Televizioni Globi23 Tetor, 2015
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
nfo@globi.mk

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara