Nga Vendi

Çajlë, vijon shpërndarja e iftareve dhe pakove ushqimore

Çajlë, vijon shpërndarja e iftareve dhe pakove ushqimore

Bashkësia Lokale e fshatit Cajle ka vijuar me përgaditjen dhe shpërndarjen e iftareve për familjet nevojtare. Mbrëmë u shpërdanë 350 porcione ushqimore të përgaditura nga Kuzhina “Emona”. Kryetari i Bashkësisë Lokale të fshatit Çajle, Sinan Elezi deklaroi se Iftari ishte financuar nga dy mërgimtarë nga Çajla, të cilët dhuruan 150 porcione ushqimore, si dhe dy mërgimtarët nga fshati Forinë që dhuruan 200 porcione ushqimore për familjet skamnore të fshatit Forinë dhe Çegran.

Përveç iftareve, u përgatitën dhe u shpërndanë edhe 24 pako me produkte ushqimore dhe higjienike në fshatit Çajle, ndërsa pakot ishin dhuruar nga mëgimtarët Bashkim Elezi dhe Mesut Bexheti.

Ndryshe, që nga fillimi i muajit të shenjtë të Ramazanit dhe situtatës së rënduar ekonomike nga pandemia Covid 19, Bashkësia Lokale e fshatit Çajle me mbështetje të mërgimtarëve ka zhvilluar çdo ditë aktivitete humanitare për të ju dalë në ndihmë familjeve me status të dobët ekonomik.

Comments
Nga Vendi

Më shumë Nga Vendi

php0

Sezoni i ngrohjes rrit rreziqet për zjarre, Bajrami: Mos neglizhohet pastrimi i oxhaqeve

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
130048324_424555295587560_3535623805611207538_o

Zvicra vendos në listë të kuqe Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
jiui80

Gostivar, karotreci bart 8 automjete të keqparkuara

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
129055722_2788742188004513_3146146668342881344_n

Gostivarit i shtohet edhe një magjistër i shkencave juridike

Televizioni Globi4 Dhjetor, 2020
auto_auto-facebook-illustration1508007776_1537515471-79438261537524001

Shantazhon të dashurën për para

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
100-euro

I riu nga Gostivari dyshohet se mbushi karburant me para të falsifikuara

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
jrji0

Dyshohet se kishte vjedhur në fshat, arrestohet 48 vjeçari nga Reçani

Televizioni Globi3 Dhjetor, 2020
HKUI;O0

Reagim ndaj akuzave të pabaza të BDI – Dega në Gostivar, në lidhje me qentë endacak dhe deponinë Rusino

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
thumbnail_Press Konferencë - BDI, Gostivar 02.12.2020 (5)

Xhaferi: Situata me qentë endacak në Gostivar është alarmante

Televizioni Globi2 Dhjetor, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara