Nga Rajoni

Albin Kurti e nis detyrën nga Shqipëria, mbërrin në Tiranë për herë të parë si kryeministër

Albin Kurti e nis detyrën nga Shqipëria, mbërrin në Tiranë për herë të parë si kryeministër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është në një vizitë zyrtare në Shqipëri.Kurti është pritur me një ceremoni shtetërore në Tiranë.

Gjatë vizitës, kryeministri Kurti do të ketë takime të ndara me presidentin, Ilir Meta, kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi, kryeministrin, Edi Rama, kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Comments
Nga Rajoni

Më shumë Nga Rajoni

0EC09AE6-AE0C-4F9B-B24B-1697A78A106F-696x392

Gjinekologia shqiptare shpallet mjekja më e mirë në Slloveni

Televizioni Globi28 Shtator, 2020
119967385_3290128647719674_4367672968473357874_n

Vazhdojnë promiovimet e kryeveprës së UÇK-së,” Bardhësitë e Atdheut” e autorit, Afrim Mustafa

Televizioni Globi23 Shtator, 2020
33333-780x439

Kosova feston 12-vjetorin e pavarësisë

Televizioni Globi17 Shkurt, 2020
auto_kurti1581721155

Kurti, Vuçiqit: Sa më shpejtë që çliroheni nga Kosova, aq më mirë për të dy vendet do të jetë

Televizioni Globi15 Shkurt, 2020
83946011_185967742485841_1814357922868625408_n-780x439

Qeveria Kurti shfuqizon vendimin e Haradinajt për rritjen e pagave

Televizioni Globi12 Shkurt, 2020
84851394_10221515889707694_5049935135462391808_n

Kryetari Taravari për vizitë në Tiranë

Televizioni Globi11 Shkurt, 2020
ddd-2

Meta takohet me Matthew Palmer

Televizioni Globi8 Shkurt, 2020
Kosovo's President Hashim Thaci gives an interview for REUTERS in his office in Kosovo's capital Pristina

Thaçi i bindur: Do të rikandidoj dhe do të rizgjidhem president

Televizioni Globi8 Shkurt, 2020
Hashim-Tha--i-480x300

Thaçi: Sa më shumë gaz e dhunë në Kuvend më e zbehtë përkrahja për UNESCO

Televizioni Globi31 Tetor, 2015
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara