Nga Maqedonia

18 raste të reja me korona në RMV, dy të tjerë të vdekur

18 raste të reja me korona në RMV, dy të tjerë të vdekur

Në konferencën e sotme ministri i shëndetësisë Venko Filipçe bëri të ditur se deri më tani 18 raste të reja janë paraqitur me korona virusin dhe dy pacientë të tjerë kanë ndërruar jetë. Njëri nga personat që humbi jetën ishte i moshës 31 vje­çare. Dy raste u konfirmuan derisa ministri mbante konferencën për media.

Siç informoi sot në konferencën për shtyp ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, pacienti 91 vjeçar ishte hospitalizuar para tetë ditëve, ndërsa në mëngjesin e sotëm, ka ndërruar jetë dhe një pacient i moshës 31 vjet, te i cili ka ardhur në një përkeqësim të menjëhershëm të gjendjes. Ai ka qenë në gjendje të rëndë klinike dhe prej dje ishte vendosur në makinë respiratore.

Gjatë 24 orëve të fundit, siç informoi Filipçe, ka 18 raste të reja të diagnostikuar, me çfarë numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve arrin në 259 persona. Me rastet e reja deri më sot nga Kovid-19 kanë vdekur gjashtë persona.

Në Klinikën Infektive, shtoi ai janë pranuar tre pacientë, nga Shkupi dhe nga Kumanova dhe për momentin atje ka gjithsej 49 persona të hospitalizuar, prej të cilëve shtatë janë me pasqyrë të rëndë klinike, gjegjësisht kanë pneumoni, ndërsa pacientët e tjerë janë në gjendje stabile. Për momentin nuk ka pacientë në makina respiratore.

Comments
Nga Maqedonia

Më shumë Nga Maqedonia

Blood sample tube positive with COVID-19

Koronavirusi konfirmohet tek 570 njerëz nga 18 qytete, prej nesër masa të reja për lëvizje të kufizuar

Televizioni Globi7 Prill, 2020
Ora-POlicore_Gostivar

Prej të mërkurës, ora policore në tërë RMV-në do të jetë prej 16, ndërkaq fundjava 24 orë

Televizioni Globi6 Prill, 2020
oliver-spasovski-1

Coronavirusi, Janë të mundshme masat e reja restriktive

Televizioni Globi6 Prill, 2020
fotosgfsth0

Për dhjetë vjet gjithsej 74.946 qytetarë të Maqedonisë së Veriut kanë marrë shtetësi në ndonjë vend të Evropës

Televizioni Globi6 Prill, 2020
cnjegnjagerh-181916-890x395

Të shtunën dhe të dielën ora policore nga ora 16

Televizioni Globi25 Mars, 2020
korona-virus-7-960x540

29 raste të reja me koronavirus në RMV, numri shkon në 177

Televizioni Globi25 Mars, 2020
venko0

Rritet numri i të infektuarve, edhe 19 persona të prekur nga virusi korona në Maqedoni

Televizioni Globi20 Mars, 2020
Shpani-a-Protokol-Ste-t-department

Ambasadori spanjoll e dorëzoi në Stejt Departament ratifikimin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

Televizioni Globi20 Mars, 2020
thumbnail_Foto (3)

Presidenti Pendarovski shpall gjendje të jashtëzakonshme në Maqedoninë e Veriut

Televizioni Globi18 Mars, 2020
Televizioni Globi Gostivar
Bulevard Goce Dellcev pn
Qendra Tregtare City Center II/7
+389 42 210 043
gtv-2013@hotmail.com

2015 Të gjitha të drejtat e rezervuara